closeup-unrecognizable-couple-signing-contract-with-financial-advisor (1)

Czy można ubezpieczyć zwierzęta domowe?

Dla wielu z nas ukochane czworonogi są jak bliscy przyjaciele, a nawet członkowie rodziny. Przez wszystkie lata opieki nad nimi, tworzą się więzi, wobec których trudno jest przejść obojętnie. Z tego też względu oprócz kupna najlepszej karmy czy też częstych wizyt u weterynarza duża liczba opiekunów rozważa wykupienie ubezpieczenie dla kota lub psa. Choć do stosunkowo niedawna tego typu usługa była wyłącznie zarezerwowana dla zwierząt hodowlanych, coraz więcej towarzystw wprowadziło do swojej oferty ubezpieczenie zwierząt domowych. Warto zaznaczyć, że wykupienie polisy dla psa lub kota nie jest możliwe samodzielnie, tzn. musi stanowić część składową innego rodzaju zabezpieczenia. Tego, w jakich sytuacjach możesz wykupić ubezpieczenie dla swojego pupila, dowiesz się z poniższego wpisu.

Ubezpieczenie psa lub kota w ramach polisy OC w życiu prywatnym

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadziły do ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej możliwość objęcia nim także zwierząt domowych. Ochrona polisą będzie miała zastosowanie w takim przypadku, gdy pupil wyrządzi szkodę osobom trzecim. Wśród sytuacji, które spowoduje wypłacenie odszkodowania, należy wymienić m.in. pogryzienie przez psa czy też zniszczenie mienia.

Ubezpieczenie zwierząt domowych w ramach ubezpieczenia mieszkania lub domu

Powyższe wykupienie OC w życiu prywatnym to niejedyna możliwość, którą towarzystwa przygotowały dla opiekunów zwierząt domowych. Najczęściej proponowanym rozwiązaniem jest wykupienie polisy dla pupili wraz z ubezpieczeniem nieruchomości. Taka opcja znajduje się zazwyczaj na umowie i wystarczy ją zaznaczyć. Warto zaznaczyć, że tego rodzaju zabezpieczenie gwarantuje opiekunowi zwrot kosztów za wydatki poniesione w przypadku m.in. leczenia weterynaryjnego w klinice, a także w sytuacji choroby lub uśpienia pupila. Ponadto większość towarzystw oferujących opisywaną usługę pokrywa koszty związane z pochówkiem lub kremacją czworonoga.

Należy także wspomnieć, że niektórzy ubezpieczyciele traktują zwierzęta domowe jako ruchome mienie i choć wydaje się to, nieco bezduszne podejście, to w przypadku uszczerbku na zdrowiu np. w wyniku pożaru również wypłacane jest odszkodowanie z tego tytułu.

Podziel się tym postem